Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu

Futbol karşılaşmaları, çeşitli turnuvalar, milli mücadeleler dışında bir de dünya kupalarında fazlaca yer tutmaktadır. Dünya kupalarındaki futbol karşılaşmaları, farklı ülke takımlarının karşı karşıya gelmesi dünya çapında bir coşku yaratmaktadır. Bu nedenle bugün dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu hakkında araştırma yapmaya karar verdik. Bulduklarımızı sizinle de paylaşmak istedik. İşte dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu sıralaması sondan başa doğru şu şekilde:

Dünya kupasında yer almış ve attığı gollerle oyun performansıyla hızlı ataklarıyla ilk ona son sıradan da olsa girmiş olan futbolcu yani 10 numara Michel Platini olmuştur. Michel Platini sonrasında sıralamaya 9. Olarak yerleşen isim Zinadine Zidane… Dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu sıralamasında 8.sırayı Romario almaktadır.

2014 yılında yapılmış olan bir istatistik neticesinde öğrendiğimiz bu ilk 10 sıralamasında Dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu arasına 7.sıradan girmeyi başaran isim George Best olmaktadır. Yine aynı istatistiki sıralamadan öğrendiğimize göre bir sonraki sırada yer alan ve 6.olmayı başaran ismin Ronaldinho olduğunu görmekteyiz.  Sıra geldi ilk 5 içinde yer alan futbolcuları öğrenmeye!

Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu İçinde İlk 5 İsim

Dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu sıralamasında 5.sırayı alan isim Cristiano Ronaldo olmaktadır. Saydığımız isimler Dünya futbol tarihinde gösterdikleri performans ile birçok kişinin hafızasında derin izler bırakmış ve büyük beğeni ile takip edilmiştir. Dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu sıralamasında 4.sıra Lionel Messi için ayrılmış durumda…

Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu İçinde Yer Alan İlk 3 İsim

Dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu arasında ilk 3’te gördüğümüz isim Johan Cruyff olmaktadır. 2. Sırayı ise Diego Maradona almaktadır. Sıra geldi dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu arasından 1.olanı açıklamaya…

Dünya Kupalarına Damga Vuran En İyi 10 Futbolcu İçinde Yer Alan ve 1.Olan İsim

Dünya kupalarına damga vuran en iyi 10 futbolcu içinde yer alan ve 1.olmaya hak kazanan isim Pele olarak belirtilmektedir. Yapılan bu istatistiki sıralamalar bazı durumlarda farklılık gösterse de genellikle dünya kupalarında yer alan ve attığı kritik gollerle anılan futbolcular ilk 10 içinde yer almaktadır. En can alıcı gol pozisyonları, atılan çalımlar, en hızlı koşan futbolcular bütün bu değerlendirmelerden yola çıkarak hazırlanan bu ilk 10 içinde birinci olmaya hak kazanan isim ise Pele olmuştur.