Dünya Kupalarına Damga Vuran Kaleciler

Futbol deyince akla her ne kadar oyun içinde koşturan, top kovalayan ve gol atan futbolcular gelse de bazı maçlarda tarihe damga vuran kurtarışları bulunan kaleciler de bulunmaktadır. Hatta kaleciler kendi takımlarının sayı kaybetmemesi adına belki de en önemli oyunculardır. Şimdi dünya kupalarına damga vuran kaleciler ile ilgili yapılan bir değerlendirmeden öğrendiklerimizi sizinle paylaşacağız.

Dünya Kupalarına Damga Vuran Kaleciler içinde yer alan ilk isim Vincent Enyeama olarak görülmektedir. Ünlü kaleci Nijerya takımında önemli başarılara imza atmıştır. Tarihe damga vuran kurtarışları bulunan kaleciler içinde yer alan bir diğer isim Claudio Bravo ise Şili takımında önemli kurtarışları bulunan bir kaleci olarak bilinmektedir.

Dünya kupalarına damga vuran kaleciler içinde yer alan diğer 4 isimden biri olan Rais M’Bolhi ile Türk takımlarının da ilgilenmiş olduğu öğrendiğimiz bilgiler arasında yer almaktadır. Ünlü kaleci ise 2010 yılında yaptığı atakları ve kurtarışları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Cezayirli futbolcu için büyük umut vaat ettiği ve çok önemli lig maçlarında yer alabileceğinin vurgulandığı belirtilmektedir. Stade Rennes Kulübünde oynamaya devam etmektedir. Sözleşmesinin yenilenme tarihi 30 Haziran 2018 olarak belirtilmektedir.

Futbolda kritik bir görev yapan ve tarihe damga vuran kurtarışları bulunan kaleciler içinde yer alan 3 isimden biri olarak karşımıza Tim Howard çıkmaktadır. Howard özellikle İngiltere Premier Lig maçlarında sergilediği performanslarıyla oldukça favori bir kaleci konumunu elde etmiştir. Kaleden çıkardığı toplar sonucunda dünya kupalarının en iyi kurtarışları isimli videolarda da pozisyonları yer almıştır. Dünya kupalarına damga vuran kaleciler içinde yer almayı başaran Howard şu anda Colarado Rapids kulübünde görev almaktadır. Sözleşmesinin biteceği tarih olarak 31.12.2019 belirtilmektedir.  

Önemli Olan Boyu Değil İşlevi Kuralı Bir Kez Daha İspat Edildi!

Dünya kupalarına damga vuran kaleciler içinde yer alan Guillermo Ochoa Meksikalıdır. Kısa boyuna rağmen yaptığı önemli kurtarışları ile dikkatleri kısa sürede üzerinde toplamayı başarmıştır. Sağ ayakta iyi olan kaleci, Standart Ligue kulübünde oynamaktadır. Sözleşme bitiş tarihi ise 30.06.2019 olarak belirtilmektedir.

Dünya kupalarına damga vuran kaleciler içinde son isim olan Keylor Navas Kosta Rikalıdır. 30 yaşında olan kaleci Real Madrid kulübü için oynamaktadır. Sözleşmesinin resmi bitiş tarihi 30 Haziran 2020 olarak belirtilmektedir. Sağ ayakta iyi olduğu bilinen ünlü kaleci için transfer bedeli olarak belirtilen rakam 18 milyon € olarak belirtilmektedir. Real Madrid takımında yer almaya başladığı tarih ise 3 Ağustos 2014 olarak belirtilmektedir.