Dünya Kupalarının En Hızlı Golleri

Dünya Kupalarının en hızlı golleri ile ilgili internet üzerinde yaptığımız bir tarama neticesinde Dünya kupalarında atılan en hızlı 15 gol paylaşımına ulaştık. Buradan edindiğimiz bilgiye göre İngiltere Premier Lig Maçında Stoke City – Southampton takımlarının karşılaşması sırasında ilk 13. Saniyede Stoke City ilk golünü atmıştır. Gol atan futbolcu ise Asmir Begoviç olarak bilinmektedir.

Dünya kupalarının en hızlı golleri içinde sondan ikinci sırayı alan isim ise Hakan Şükür olarak bilinmektedir. Oynadığı Türkiye – Kore maçında ilk 10,8 saniyede gol atmayı başararak en hızlı gol atan futbolcular içine girmeyi başarmaktadır.

Dünya Kupalarının En Hızlı 13. Golü

Dünya kupalarının en hızlı golleri konusunda vereceğimiz bir diğer bilgi de Newcastle takımı ile ilgili… Newcastle futbolcusu Alan Shearer maçın ilk 10,4 saniyesinde attığı gol dünya kupalarının en hızlı golleri içinde 13. sırayı almaktadır.  

Dünya kupalarında atılan en hızlı 15 gol sıralamasında bir sonraki en hızlı gol Rol Makaay’a aittir. Bayern Münih takımı futbolcusu maç başladıktan 10 saniye sonra ilk golü atmıştır. Bu gol, dünya kupalarının en hızlı 12. Golü olmuştur.

Bir sonraki en hızlı gol ise Almanya’dan gelmiştir. Dünya kupalarının en hızlı golleri hakkında yaptığımız araştırmada 11. Sırayı 9,8 saniyede Lucas Polodski tarafından atılan gol almaktadır.

Dünya Kupalarının En Hızlı 10. Golü

Bayern Leverkusen Dünya kupalarının en hızlı golleri içinde 10. Sırayı alan takım olmuştur. Takımına bu sırayı kazandıran futbolcu Karim Bellarabi ise 9,6 saniyede ilk golü atmayı başarmıştır.

Dünya kupalarının en hızlı golleri içinde bir sonraki Hoffenhiem takımı futbolcusu Kevin Volland tarafından atılmıştır. Golün atılma süresi ise maç başladıktan sonraki 9. saniyedir. Bu gol ise en hızlı 9. Gol olarak bilinmektedir.

David Gualtier dünya kupalarında en hızlı 8. Golünü San Marino takımına kazandırmıştır. Gualtier maç başlangıcından sonraki 8,3. saniyede gol atmıştır. En hızlı 7. Gol Lech Poznan takımı futbolcusu Zaur Sadayev tarafından atılmıştır. Maçın 8,2. Saniyesinde Sadayev ilk golü atmıştır. 6. En hızlı gol ise Tim Cahil tarafından Newyork Red Bull takımı adına atılmıştır. Golün atılış zamanı maçın 8. Saniyesidir.

Dünya Kupalarının En Hızlı Golleri Sıralamasında İlk 5

Dünya kupalarının en hızlı golleri sıralamasında ilk 5 içinde yer alanlar şu şekilde sıralanmaktadır:

5.Joseba Liorente (Valladolid için 7,2. saniyede)

4.Damien Mori (Sydney United için 3,6. saniyede)

3.Gustavo Ramirez (Mineros için 3,3. saniyede)

2.Nawaf AL Abed (Al Hilal için 3.saniyede)

1.Ricardo Olivera (2,8 saniyede)