Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarı

Dünya kupalarının en ateşli taraftarları ile ilgili yaptığımız araştırmalar gerek görsel gerek yazılı olarak çoğunlukla kadın taraftarları işaret etmektedir. Fanatik kadın taraftarlar tarafından ellerinde takım bayrakları ve seksi pozlarla çekilmiş birçok fotoğraf özellikle yabancı kupa maçlarında dikkat çekmektedir. Üstelik bir tane karede gözümüze takılan Golf topundan sutyen yapmış olan iki kadın taraftar da dünya kupalarının en ateşli taraftarları başlığı altında görsellerde yer almaktadır.

Tuttuğu takımı desteklediğini belli etmenin bir yolu olan takım forması giymenin dışında türlü esprili kıyafetlerle takım sevgisini ifade eden taraftarlar dünya kupalarının en ateşli taraftarları sınıflaması içinde yer almaktadır. Seksi ve cesur pozlarla vücutlarının çeşitli yerlerine takım amblemleri yerleştiren taraftarlar için birçok görsel bulma olanağı bulunmaktadır.

Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarları Konusunda Dikkat Çeken Detaylar

Dünya kupalarının en ateşli taraftarları sınıflamasında kadınlar genelde seksi pozlar vermeyi denerken, erkekler ve diğer ateşli taraftar gruplarında durum biraz daha farklı cereyan etmektedir. Mesela sevgisini hayran olduğu futbolcuya belli etmeye çalışan ve sahaya atlayan kadın ya da erkek taraftarlar da dünya kupalarının en ateşli taraftarları grubu içinde yerlerini almış bulunmaktadır. Tek amacı sevdiği futbolcuya sarılmak, onunla el sıkışmak ya da ona sadece bir kez dokunmak olan bir sürü ateşli taraftar sahaya atlama girişiminde başarısız da olmaktadır. Ayrıca sahaya atlayan ve amacına ulaşan taraftar grupları da bu sınıflama da yok sayılamayacak bir yere sahiptir.

Dünya Kupalarının En Ateşli Taraftarları Konusunda Güvenlik Önlemleri

Dünya kupalarının en ateşli taraftarları içinde yer alan bir diğer grup ise enerjisini öfke patlaması şeklinde dışa vuranlardan oluşuyor. İçinde yanan takım galibiyeti aşkıyla takımının yenilgisini hazmedemeyen taraftarlar ya da galibiyeti şiddetle kutlamayı deneyenler arasında da sıklıkla tribün içi kavgaları yaşanmaktadır. Sahaya atlayan taraftarları kontrol etmekten çok daha zor bir durum olan bu kavgaları önlemek adına girişte kesici ve delici alet kontrolleri yapılmakta, biber gazı veya asitli zarar verebileceği öngörülen hiçbir sıvı ya da katı bileşen içeri alınmamaktadır.

Sahaya atlayan taraftarları dışarı çıkaran hatta sadece saha dışına değil, tribün dışına çıkaran güvenlik görevlileri ve polisler de karşılaşmaların sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlamaktadır. Dünya kupalarının en ateşli taraftarları bazen bilinçsizce de olsa hem kendilerine hem diğer taraftarlara hem de sahada karşılaşan iki takıma zarar vermektedir. Futbolda gerçekleşen bu taşkın durumları kontrol edebilmek için de bazen güvenlik ve polis yetersiz kalmaktadır.